Presiune uriașă pe Dan Șucu! Marius Șumudică, ovaționat de fanii celor de la Rapid. Ultrașii îl vor, cu insistență, în locul lui Neil Lennon

Dan Șucu este foarte presat de suporterii echipei. Ultrașii au fost foarte clari pe timpul partidei cu Sepsi, i-au scandat numele lui Marius Șumudică. Îl vor pe banca tehnică în locul lui Neil Lennon.

Rapid a terminat cu scorul de 2-2 în meciul de luni seara cu Sepsi. Cele două goluri ale giuleștenilor au fost marcate de Blazek, în minutul 3, și Petrila, în minutul 42.

Presiune uriașă pe Dan Șucu! Marius Șumudică, ovaționat de fanii celor de la Rapid

Pe timpul meciului, imediat după ce Gabriel Debeljuh a marcat golul de 2-1, suporterii giuleștenilor au început să îi scandeze numele lui Marius Șumudică, care a fost prezent pe stadion, în tribuna oficială.

Din tribune s-a mai auzit scandate și numele lui Daniel Pancu și Cristi Săpunaru.

Se dorește clar o schimbare la Rapid, deoarece începutul de sezon al echipei nu a fost deloc așa cum și-au imagintat suporteri că va fi.

După 4 etape, giuleștenii sunt pe locul 12, cu doar 3 pucte acumulate. O poziție foarte mică pentru calibrul echipei.

Neil Lennon nu a putut fi alături de echipa sa în această seara. Din cauza decesului mamei sale, a fost nevoit să plece din țară.