Probleme mari pentru Gică Hagi! Farul ar putea pierde meciul la masa verde. Beznă la Ovidiu

Farul și Poli Iași a fost întrerupt în minutul 36. O parte din ledurile instalației de nocturnă s-au stins. După puțin timp au început să se aprindă, apoi a căzut de tot.

În momentul în care meciul a fost întrerupt, scorul era 1-0 pentu echipa lui Gică Hagi.  Rivaldinho a deschis scorul cu un șut din centrul careului, după ce Cristi Ganea i-a pasat decisiv.

Probleme mari pentru Gică Hagi

Imagini incredibile la Ovidiu. În minutul 36, nocturna s-a stins. Și-a reveni după puțin timp, apoi a căzut de tot. Generatorul a intrat în funcțiune, iar meciul s-a reluat după aproape 14 minute.

Gică Hagi a făcut o adevărată criză de nervi pe margine. Antrenorul a fost surprins cum se certa cu cei din jurul său.

În momentul în care meciul a fost întrerupt, Farul conducea cu 1-0. Este primul gol marcat de echipa condusă de Gică Hagi în acest sezon.

Regulamentul spune că organizatorii au 60 de minute la dispoziție să rezolve problema. În caz contrar echipa gazdă pierde 0-3 la ”masa verde”.