Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Gloria Buzău. Ce au făcut oamenii lui Zeljko Kopic

Final incendiar pe Arcul de Triumf! S-a terminat Dinamo-Gloria Buzău. Ce au făcut oamenii lui Zeljko Kopic în duelul cu nou promovata. A fost o nouă reprezentaţie bună în faţa propriilor fani.

Echipa lui Zeljko Kopic a început meciul tare şi a deschis scorul după doar 10 minute, prin Dennis Politic.

S-a terminat Dinamo-Gloria Buzău

Echipa lui Zeljko Kopic nu a renunţat la atac. A continuat să preseze în speranţa golului secund. Acesta a venit în minutul 27. Opruţ a fost cel care a făcut 2-0. Băieţii lui Andrei Prepeliţă au început să spere la 9 minute de la reluare. Atunci, Boateng şi-a introdus mingea în propria poartă.

În minutul 80, Selmani a beneficiat de greşeala lui Greab şi a făcut 3-1, spre bucuria celor 6.800 de spectatori care au urmărit meciul de pe stadion. S-a făcut 4-1 în minutul 84. Dennis Politic a reuşit dubla. Scor final Dinamo-Gloria Buzău 4-1 şi câinii fac 7 puncte şi urcă, provizoriu, pe locul secund.

Dinamo- Gloria Buzău, echipele de start:

Dinamo: Golubovic – Sivis, Boateng, Homawoo, Opruț – Milanov, Gnahore, Cîrjan – Abdallah, Selmani, Politic
Rezerve: Roșca, Păscălău, Licsandru, Bordușanu, Neagu, A. Bani, Patriche, Caragea, D. Irimia, C. Costin
Absenți: –
Antrenor: Zeljko Kopic

Gloria: Greab – Scheda, Turda, Dobrosavlevici, Sălceanu – Canadija, Prejmereanu, Ahkmatov – Ișfan, R. Matos, Tescan
Rezerve: Răilean, Gladun, D. Benzar, Tavares, S. Pîrvulescu, A. Stan, I. Gheorghem, C. Dumitru, Budescu Călin, Traore
Absenți: –
Antrenor: Andrei Prepeliță

Stadion „Arcul de Triumf”
Arbitru Szabolcs Kovacs (Carei). Asistenți Romică Bîrdeș (Pitești), Cosmin Bojan (Târgu Mureș)
Arbitru VAR Florin Andrei (Târgu Mureș). Asistent VAR Adrian Popescu (Craiova)