Dinamo e tot mai mult în ‘Groapă’! Echipa a pierdut și al treilea amical al verii, contra FCSB 2 Academica Clinceni

Dinamo se scufundă tot mai mult! Echipa din Ștefan cel Mare a pierdut și al treilea amical al verii, 1-3, contra celor de la FCSB 2 Academica Clinceni.

Trupa din Ștefan cel Mare nu se regăsește sub nicio formă după retrogradarea în Liga 2, iar rezultatele din partidele de pregătire stau drept dovadă pentru asta.

Ultima confruntare a „câinilor”, contra fostei formații Academica Clinceni, retrogradată și ea în liga secundă, devenită între timp FCSB 2 Academica Clinceni, s-a soldat cu un nou eșec, anunță RadioDinamo1948, potrivit digisport.ro.

Cătălin Țîră a deschis scorul în minutul 32, după un șut din careu, însă au fost egalați înainte de pauză, de către Robert Tudor.

Repriza secundă a adus un joc echilibrat, până în minutul 70, atunci când Alin Demici a comis un fault în careu, iar din penalty a marcat Mitrică.

Același jucător al formației a doua a FCSB-ului a reușit dubla și a stabilit scorul final, 1-3.

Până acum, Dinamo mai jucase două meciuri de pregătire, contra celor de la Concordia Chiajna, pierdut la limită, 0-1, și cu Unirea Slobozia, 0-5.