Vestea serii despre Ianis Hagi! Ce a făcut tricolorul în fata Barcelonei. Verdictul spaniolilor

Vestea serii despre Ianis Hagi. Spaniolii au dat verdictul după meciul dintre Deportivo Alaves și Barcelona, scor 1-2, din etapa a 13-a din La Liga.

Internaționalul român a început partida pe banca de rezerve și a fost introdus în minutul 79 pe teren.

Verdictul spaniolilor după ce Ianis Hagi a jucat cu Barcelona

Deportivo Alaves a condus, 1-0, dar în final a fost învinsă de Barcelona. Fiul lui Gică Hagi a stat pe banca de rezerve până în minutul 79, când a fost introdus în teren. Nu s-a făcut însă deloc remarcat în minutele pe care le-a jucat.

La finalul meciului, cei de la Sofa Score i-au acordat lui Ianis Hagi nota 6.6. Cel mai bun de la Deportivo Alaves a fost portarul Antonio Sivera, 7.2. Cea mai mică notă a primit-o Luis Rioja, 6.4.

Ianis Hagi este așteptat să ajungă la naționala României pentru meciurile cu Israel și Elveția din preliminariile EUO 2024.

După meciul cu FC Barcelona, Ianis Hagi se va alătura lotului echipei naționale pentru meciurile cu Israel și Elveția, decisive pentru calificarea la EURO 2024.