Final pe muchie de cuţit la Ovidiu! S-a terminat Farul-Hermannstadt. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi

Final pe muchie de cuţit la Ovidiu! S-a terminat Farul-Hermannstadt. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Gică Hagi în primul meci din returul sezonului regulat din Superliga. a fost o adevărată bătălie pentru play-off.

Echipa lui Gică Hagi a avut parte de un meci dificil, cu revelaţia Hermannstadt. Echipa lui Marius Măldărăşanu era o adevărată sperietoare pentru toate adversarele.

S-a terminat Farul-Hermannstadt

Echipa lui Gică Hagi a început meciul mai bine şi a avut şanse de gol la poarta oaspeţilor. Dominarea Farului a fost concretizată de golul marcat de Artean, în minutul 27. Jucătorul Farului a şi fost convocat la echipa naţională de Edi Iordănescu.

Trupa lui Marius Măldărăşanu a avut o evoluţie ştearsă. Doar în partea secundă a început să ameninţe poarta lui Aioani. Abia în primul minut al prelungirilor, oaspeţii au reuşit să dea lovitura. Alhassan a egalat cu un şut fără speranţă pentru Aioani.

S-a terminat Farul-Hermannstadt 1-1 şi echipa lui Gică Hagi pierde două puncte mari şi rămâne în afara play-off-ului. Imediat după meci, Hagi a văzut cartonaş roşu pentru proteste repetate la adresa arbitrului Horaţiu Feşnic.

Farul – Hermannstadt, echipele de start:

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, M. Popescu, Kiki – T. Băluță, Artean, Grameni – Ad. Mazilu, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Buzbuchi – Boli, Sîrbu, Queiros, N. Popescu, Gustavo Costa, Sali, Borgnino, Rivaldinho
Antrenor: Gică Hagi

Hermannstadt: Căbuz – Etienne, V. Găman, Bejan, Butean – Balaure, Mino Sota, Alhassan, Jipa – Neguț, D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – I. Stoica, Murgia, Biceanu, P. Petrescu, Oroian, Bucuroiu, G. Iancu, Fonseca
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Complex Sportiv Gheorghe Hagi, Ovidiu
Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Valentin Avram și Alexandru Cerei