Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Mihai Rotaru

Final pe muchie de cuţit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari-CSU Craiova. Oamenii lui Mihai Rotaru au făcut un nou meci dezamăgitor, pe terenul uneia dintre codaşele din Superliga. Cei de la CSU Craiova continuă seria meciurilor dezamăgitoare.

Trupa lui Mihai Rotaru nu reuşeşte să treacă peste forma foarte slabă din ultima vreme. A avut şansă la Voluntari, dar nu a fructificat-o.

S-a terminat FC Voluntari-CSU Craiova

Oltenii au jucat foarte slab în prima repriză şi nu şi-au creat nicio ocazie de gol. La 5 minute de la reluare, oaspeţii au avut şansa de a deschide scorul. Alexandru Mitriţă a fost faultat în careu de Paz. Tot el a executat penalty-ul, dar l-a ratat. Jesus Fernandez a reuşit să pareze lovitura de pedeapsă.

În ret, cei 700 de spectatori, număr oficial, nu prea au avut ce să vadă. De două luni, echipa lui Mihai Rotaru nu mai bate pe nimeni în deplasare. S-a terminat FC Voluntari-CSU Craiova 0-0 şi oltenii pierd două puncte mari în lupta pentru titlu.

Voluntari – CSU Craiova. Echipele de start:

Voluntari: J. Fernandez – C. Paz, Matricardi, Armaș – R. Boboc, Ricardinho, Voican, Carnat – Rața, Nemec, Dumiter
Rezerve: Vâlceanu – Cocian, Bozickovic, D. Florea, D. Andrei, R. Popescu, Răduț, Crepulja
Antrenor: Ilie Poenaru

CSU Craiova: I. Popescu – Căpățînă, Screciu, R. Silva, N. Bancu – Al. Crețu, Kurtic, Houri – M. Danciu, Koljic, Al. Mitriță
Rezerve: D. Lazar – Badelj, Ndong, Al. Mateiu, Ișfan, Baiaram, Roguljic, A. Ivan, Markovic
Antrenor: Dragoș Bon

STADION: „Anghel Iordănescu” – Voluntari
ARBITRU: Adrian Cojocaru (Galați), A1: Ferencz Tunyogi (Zalău), A2: Stelian Slabu (Brașov), Arbitru VAR: Iulian Dima (București), Arbitru AVAR: Cristina Trandafir (București)