Final pe muchie de cuţit la Arad! S-a terminat UTA – FC Voluntari. Ce au făcut băieţii lui Mircea Rednic

Final pe muchie de cuţit la Arad! S-a terminat UTA – FC Voluntari. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Mircea Rednic. A fost o nouă prestaţie dezamăgitoare la pentru echipa arădeană, în faţa unei contracandidate la evitarea retrogradării.

UTA lui Mircea Rednic face un nou pas greşit în Superliga. Arădenii nu au reuşit să se impună nici în faţa ilfovenilor.

S-a terminat UTA – FC Voluntari

Arădenii au avut ocazii mari în prima repriză. În minutul 13, Micovski a șutat din partea stângă, dar execuția sa a fost parată de Jesus. Apoi şutul lui Fabry a ocolit de puţin poarta. Nici în partea secundă, arădenii nu au fost mai norocoşi în faţa porţii adverse.

Cei 7.023 de spectatori prezenți la meci au plecat nemulţumiţi acasă, după ce favoriţii lor nu au reuşit să se impună. A fost ultimul meci al UTA-ei pe teren propriu din acest an calendaristic. Urmează schimbarea gazonului, timp în care UTA va juca la Oradea partidele în care va fi considerată gazdă, atât în campionat, cât și în Cupa României.

S-a terminat UTA-FC Voluntari 0-0 şi arădenii sunt pe loc de baraj, cu 9 puncte, în timp ce oaspeţii au 11 puncte.

UTA – FC Voluntari, echipele de start

UTA: Iacob – D. Rodrigues, Stolnik, Benga, Abeid – M. Costa, C. Mihai – Micovschi, Fabry, Stahl – Cooper
Rezerve: Kucher – Markov, D. Dumitrașcu, Vucenovic, R. Stanciu, Holst, Marku, Ofosu, R. Pop
Antrenor: Mircea Rednic

FC Voluntari: J. Fernandez – Paz, Matricardi, I. Andres, Boboc – Ricardinho, Rață, Sigurjonsson, D. Andrei – Dumiter, D. Florea
Rezerve: Vâlceanu – Voican, Bozickovic, A. Niță, Carnat, Crepulja, Nemec, A. Cocian, I. Armaș
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Arena „Francisc Neuman” (Arad)
Arbitru: Iulian Călin, A1: George Florin Neacșu, A2: Mircea Grigoriu