Răsturnare de situaţie la Galaţi! S-a terminat Oţelul-FC Voluntari. Meciul, decis pe final

Răsturnare de situaţie la Galaţi! S-a terminat Oţelul-FC Voluntari. Meciul, decis pe final. Băieţii lui Dorinel Munteanu au avut şansa primei victorii de la revenirea în Superliga, dar au ratat-o.

Final nebun la Galaţi în meciul Oţelul-FC Voluntari. Moldovenii au avut 2-0, dar nu au reuşit să obţină primele 3 puncte în acest sezon al Superligii.

S-a terminat Oţelul-FC Voluntari

Băieţii lui Dorinel Munteanu au controlat categoric prima repriză. Au deschis scorul din penalty, prin Cisotti, în minutul 28. S-a făcut 2-0 pe final de primă repriză. Alexandru Pop a dublat avantajul echipei lui Dorinel Munteanu, în minutul 42.

Cei 6.851 de suporteri care au asistat la meci au sperat în prima victorie a Oţelului. Voluntariul a întors soarta meciului în doar 3 minute. Dumiter a redus din diferenţă în minutul 77, apoi Niță a restabilit egalitatea. Scor final Oţelul-FC Voluntari 2-2 şi cele două echipe îşi împart punctele.

Oțelul Galați – FC Voluntari, echipele de start

Oțelul Galați: 12. Stoian – 26. Adascăliței, 15. Yabre, 25. Lovric, 2. Zhelev – 30. Cisotti, 5. Lopez, 21. N. Silva – 17. R. Tănasă, 11. Al. Pop, 67. Maciel
Rezerve: 13. Dur-Bozoancă, 20. Bodișteanu, 7. G. Cârjan, 9. I. Dimitrov, 8. I. Neagu, 23. V. Jardan, 31. Zivulic, 18. S. Farcaș, 16. C. Ghiocel
Antrenor: Dorinel Munteanu

FC Voluntari: 1. Vâlceanu – 27. R. Boboc, 24. Ricardinho, 34. Matricardi, 2. Paz, 7. Aliji – 16. Sigurjonsson, 4. Crepulja, 22. V. Rața – 77. Nemec, 17. D. Andrei
Rezerve: 88. Fernandez, 5. Armaș, 25. Cocian, 21. A. Niță, 28. Andres, 8. M. Răduț, 11. D. Florea, 9. Dumiter, 90. A. Munteanu
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Oțelul (Galați)
Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca), A1: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), A2: Doru Lucaciu (Cluj-Napoca)
Arbitru VAR: Sorin Costreie (Buftea), AVAR: Alexandru Filip (Constanța)